نادیده گرفتن محتوا رد شدن از تور

طراحی وب‌سایت از نگاه بامبو

آیا می‌دانستید طراحی وب‌سایت یکی از پر تقاضاترین مشاغل در صنعت فناوری اطلاعات محسوب می‌شود که همه می‌توانند در هر سطحی از مهارت، از مبتدی تا حرفه‌ای وارد بازار کار شوند؟

ساخت وب‌سایت رایگان

امروزه که نیاز به طراحی وب‌سایت، در مسیر رشد خود قرارگرفته است، یک طراح وب‌سایت اگر مهارت نسبی لازم، در طراحی وب داشته باشد و از دیدگاه منحصربه‌فردی در بیان خلاقیت برخوردار باشد می‌تواند این حرفه هیجان‌انگیز را به یک منبع عالی درآمد و یک شغل رضایت‌بخش تبدیل کند. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو می‌خواهیم با بررسی موضوعات پیرامون طراحی وب‌سایت، چشم‌انداز روشنی را پیش روی شما قرار دهیم تا با آگاهی کامل بتوانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید یک طراح وب شوید؟ آیا درآمد طراحی وب‌سایت با توجه به حجم کاری لازم دارد، می‌تواند رضایت شمارا جلب کند؟ یا اگر می‌خواهید ساخت وب‌سایت خود را به شخص یا یک تیم حرفه‌ای واگذار کنید، هزینه طراحی وب‌سایت چقدر برای شما تمام می‌شود؟ و شاید مایلید بدانید برای طراح وب‌سایت حرفه‌ای شدن چه مراحلی را باید طی کنید؟ و یا چطور  بدون گذراندن دوره طراحی وب‌سایت و داشتن دانش برنامه نویسی بتوانید یک وب‌سایت رایگان طراحی کنید .

سایت یا وب‌سایت ؟

لازم است همین ابتدا بدانید سایت یک مفهوم کلی را شامل می‌شود و در زبان انگلیسی عموماً، به یک مکان یا محل، اتلاق می‌شود. اما زمانی که از پیشوند وب، قبل از کلمه سایت استفاده می‌کنیم درواقع آن محل، به بستر اینترنت اشاره دارد. هرچند امروزه استفاده از کلمه سایت نیز به‌تنهایی مفهوم سایت اینترنتی را گرفته است و دو کلمه وب‌سایت و سایت به‌غلط، معنا و مفهوم مشابه هم را پیداکرده‌اند و به‌جای هم استفاده می‌شود.

طراحی وب‌سایت چیست

زمانی که شما بخواهید اطلاعات خود، شامل بیوگرافی، نمایش خدمات یک شرکت و یا یک فروشگاه را در یک صفحه اینترنت به نمایش بگذارید به مهارت ایجاد و راه‌اندازی و ذخیره اطلاعات یک صفحه در بستر اینترنت نیاز دارید درواقع به این فرایند، طراحی وب‌سایت گفته می‌شود که خود شامل دو بخش است:

1-فرانت‌اند front end به کلیه عملیات ازجمله کد نویسی و طراحی که کاربر با آن در تعامل است، که معمولاً در بخش ظاهری سایت یا ux انجام می‌شود اتلاق می‌شود.

2-بک‌اند back end کلیه کد نویسی های موردنیاز برای اجرا و کارایی سایت که در سمت سرور انجام می‌شود و دید کاربر پنهان است.

اصول طراحی وب‌سایت

 1. طراحی باید به‌گونه‌ای باشد که در تمام دیوایس ها با اندازه‌های مختلف به‌درستی نمایش داده شود.
 2. برای کارایی بهتر لازم است رنگ‌ها، طرح‌ها و تمام کاراکترها متناسب با کسب‌وکاری که قصد طراحی آن راداریم انتخاب‌شده باشد.
 3. از محتوای غیرتکراری یا یونیک استفاده کنید.
 4. برای برقراری تماس کاربران با مدیریت سایت راه‌های ارتباطی ایجاد کنید.
 5. برای اینکه همه کاربران بتوانند با سایت ارتباط راحت‌تر برقرار کنند رابط کاربری آسان طراحی کنید.
 6. تمام مواردی که لازم است به سایت اعتبار و ارزش دهد تا اعتماد کاربر جلب کنید، مثل اینماد و غیره را ایجاد کنید.
 7. از خلاقیت استفاده کنید و دسترسی آسان به تمام امکانات وب‌سایت را برای کاربر فراهم کنید.

تمام این موارد می‌تواند در کاربران، باعث ایجاد انگیزش و رغبت به پیگیری برای استفاده در سایت شود.

همچنین اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو در بخش خدمات طراحی وب سایت در ارتباط باشید.

مراحل طراحی وب‌سایت

 1. شناسایی هدف و نیاز مشتری برای طراحی سایت، باید بازار هدف، وسعت پروژه، مخاطبان موردنظر، تعیین گروه‌های سنی مدنظر، نحوه رقابت با رقبا و هر چیزی که برای طراحی سایت مهم تلقی می‌شود شناسایی شود.
 2. برنامه‌ریزی برای تعیین بخش‌های مختلف سایت جهت جلوگیری از ایجاد بخش‌ها و هزینه‌های اضافی، دقت کنید هر قدمی که شما برای طراحی سایت برمی‌دارید باید بتواند متناسب با اهداف بهبود سایت در سئو باشد که این موارد می‌تواند شامل کلمات کلیدی مناسب، تولید محتوای باکیفیت، ایده‌های جدید جهت جلب نظر مشتری‌ها باشد.
 3. انتخاب دامنه‌هاست، بهتر است نام دامنه برگرفته از نام شرکت باشد اینکار شمارا به هدف نزدیک‌تر می‌کند. همچنین میزان فضای موردنیازهاست، همیشه متناسب با حجم اطلاعاتی که  قرار است ذخیره شود و یا تعداد کاربری که پیش‌بینی می‌کنیم با سایت در تعامل خواهند بود، انتخاب می‌شود.
 4. طراحی، مشخص کردن  قالب سایت که شامل انتخاب رنگ، فوتر و هدر سایت،  آیکون‌ها و بخش‌های و صفحات اصلی و فرعی و هر چیزی که نمای کلی از سایت را مشخص می‌کند. در این مرحله خلاقیت خیلی اهمیت دارد تا طراحی را متناسب باهدف تعیین‌شده پیش ببریم.
 5. برنامه‌ریزی،  شما در این بخش چند  راه پیش رودارید:
  • کدهای از پیش‌ ساخته‌شده در وردپرس استفاده کنید.
  •  تنها بخشی از قسمت‌هایی را که نیاز است متناسب با خواسته شما، تغییر کند سفارش سازی یا کد نویسی کنید مثل اضافه کردن صفحه اتصال سایت به گوگل وبمستر، ایجاد منوی اضافه، تغییر ترکیب رنگ و غیره.
  • از همان ابتدا به ساخت سایت با زبان برنامه‌نویسی بپردازید که این کار نیازمند صرف وقت و هزینه است. البته گاهی سایت‌های آماده نمی‌تواند پاسخگوی همه نیازهای شرکت باشند و شما مجبورید از کدنویسی استفاده کنید که البته با این کار قدرت بیشتری در ساخت سفارش متناسب با نیازها دارید.
 6. تست سایت و راه‌اندازی،  این کار برای پیدا کردن اشتباه است و درواقع اقدامات لازم جهت رفع آن، قبل از انتشار است. زیرا گاهی یک کدگذاری اشتباه ممکن است عملکرد سایت شمارا در موتورهای جستجو تضعیف کند . بعد از تست و برطرف کردن ایرادات سایت، آن را راه‌اندازی می‌کنیم.
 7. نگهداری و پشتیبانی از سایت، بعد از راه‌اندازی سایت، پشتیبانی و رفع ایراد به‌طور مستمر از موارد موفقیت در طولانی‌مدت محسوب می‌شود و جز بخش‌هایی است که تا پایان عمر سایت باقی می‌ماند.

اگر می‌خواهید خودتان سایت‌تان را طراحی کنید و دانشی هم در این زمینه ندارید می‌توانید از سایت سازها و یا نرم‌افزارهای طراحی وب‌سایت استفاده کنید. در زیر به معرفی چند نمونه از بهترین سایت سازها و نرم‌افزارها طراحی وب‎سایت رایگان که این امکان را برای شما فراهم می‌کند می‌پردازیم.

انواع طراحی وب‌سایت

شما می‌توانید با توجه به هدف و نیازی که برای طراحی سایت دارید نوع وب‌سایت موردنظر خود را طراحی کنید که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

  • طراحی سایت فروشگاهی یا خدماتی: تقریباً همه‌کسانی که می‌خواهند در بستر اینترنت به کسب‌وکار، فروش محصول یا خدمت بپردازند به طراحی یک سایت فروشگاهی یا خدماتی نیاز دارند. از مواردی که در طراحی چنین سایتی لحاظ می‌شود می‌توان به امکان اتصال به درگاه اینترنتی، سبد خرید محصولات، مدیریت خدمات و محصولات، ایجاد فرم‌های نظرسنجی کاربران برای محصولات خریداری‌شده یا خدمت انجام‌شده اشاره کرد.
  • طراحی سایت شرکتی: طراحی یک سایت شرکتی باانگیزه و هدف‌های متفاوت ایجاد می‌شود و بزرگ‌ترین تفاوت آن با یک سایت فروشگاهی یا خدماتی در این است که یک سایت شرکتی الزاماً به دنبال تبلیغ محصول یا خدمت خود نیستند بلکه بیشترین تمرکز آنها بر روی خود شرکت و دادن اعتبار و ارزش به‌تمامی بخش‌های شرکت و ایجاد اعتماد و حتی اطلاع‌رسانی در مورد فعالیت شرکت است.
  • طراحی سایت خبری: نیاز به دسترسی آسان و سریع به اخبار باعث شد مردم سایت‌های خبری را بیشتر از گذشته موردتوجه قرار دهند و ازآنجایی‌که یک سایت خبری با پوشش موضوعات مختلف می‌تواند توجه و رضایت مخاطبان زیادی را جلب کند جز سایت‌های پردرآمد برای استفاده‌‌ی تبلیغات محسوب می‌شود. از ویژگی‌های یک سایت خبری می‌توان به دسته‌بندی اخبار، به‌روز بودن، استفاده از عناوین جذاب اشاره کرد.
  • طراحی سایت آموزشی: این سایت به‌عنوان یک فرصت، برای کسب درآمد عالی ازطریق فروش پکیج‌های آموزشی محسوب می‌شود زیرا سایت‌های آموزشی با برداشتن محدودیت زمان و مکان برای همه سطوح از متقاضیان، این امکان را فراهم آورده‌است و به عنوان یک سایت سودآور شمرده می‌شود.
  • طراحی سایت پزشکی: جز یکی از پربازدید‌ترین سایت‌ها شمرده می‌شود زیرا آمار نشان می‌دهد خیلی از افراد قبل از مراجعه به پزشک، ابتدا اطلاعات مربوط به بیماری خود را در اینترنت جستجو می‌کنند و سپس به پزشک مراجعه نمودند. همین‌طور استفاده از نوبت‌دهی‌های آنلاین، پزشکی آنلاین، دسترسی به اطلاعات دارویی، توصیه‌های سلامتی و… باعث شد سایت‌های پزشکی مخاطبان زیادی جذب کنند.
  • طراحی سایت‌های آگهی: این گونه سایت‌ها به دو شکل می‌تواند باشد یا سایت‌های تبلیغاتی که در همه حوزه‌ها و محصولات و خدمات فعالیت می‌کنند مثل وب‌سایت شیپور و دیجی‌کالا یا سایت‌هایی که تنها در یک حوزه خاص به معرفی و تبلیغات می‌پردازند مثل سایت‌های فروش خودرو. درآمدهای این سایت‌ها می‌تواند یا از طریق پرداخت هزینه آگهی یا بنرهای تبلیغاتی به‌دست آید.
  • طراحی سایت‌های شخصی: یک وب‌سایت شخصی می‌تواند مورداستفاده هر فردی قرار بگیرد مثلاً اگر یک فریلنسر هستید با قرار دادن رزومه کاری، می‌توانید خود را به دیگران معرفی کنید. نوشتن بیوگرافی که بیشتر برای افراد مشهور مورداستفاده قرار می‌گیرد. یا برای سفرنامه نویسی، نوشتن خاطرات روزمره، گزارش سفرها و ماجراجویی‌ها، بیان دیدگاه‌های شخصی و عقیدتی یا برای هر چیزی دیگری می‌تواند ساخته شود این‌گونه سایت‌ها نیز به خاطر ظاهر خودمانی و ساده‌ای که دارد مخاطبان زیادی را به سمت خودش هدایت می‌کند و می‌تواند بستر مناسبی برای تبلیغات و کسب درآمد باشد.

تیم ما می‌تواند با طراحی وب‌سایت مناسب، شمارا در مسیر درست برای رسیدن به هدفتان قرار دهد به شما پیشنهاد می‌کنیم از صفحه نمونه‌های طراحی وب‌سایت ما دیدن نمایید.

بهترین روش‌های طراحی وب‌سایت

1-استفاده از cms آماده یا سیستم مدیریت محتوا

که از متداول‌ترین آنها می‌توان به ورد پرس و جوملا اشاره کرد که در ادامه نگاهی گذرا به این دو سیستم مدیریت محتوا متن‌باز می‌پردازیم.

طراحی وب‌سایت با ورد پرس یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین سیستم مدیریت محتوا است که نیاز به یک دانش اولیه برای راه‌اندازی و کار با آن وجود دارد.

 طراحی وب‌سایت با جوملا بعد از ورد پرس به‌عنوان دومین سیستم مدیریت محتوای محبوب شناخته می‌شود . باید توجه داشته باشید که ورد پرس و جوملا نرم‌افزارهای مستقل نیستند و شما تنها در صورتی که  بر روی وب سرور نصب‌شده باشند می‌توانید با آنها کارکنید در زیر به مواردی که موجب محبوبیت این دو سیستم مدیریت محتوا، شده است اشاره می‌کنیم:

 1. رایگان بودن
 2. داشتن طیف گسترده از تم‌ها، رنگ‌ها و غیره
 3. پشتیبانی از زبان‌های مختلف مثل فارسی
 4. امکان بروز رسانی سایت به‌سادگی
 5. پلاگین های فراوان برای دادن قابلیت‌های بی‌شمار به سایت
 6. ابزارها و امکانات زیاد برای محتوا نویسی راحت
 7. قالب‌های متنوع و ساده
 8. استفاده از افزونه‌ها برای شخصی‌سازی سایت از مبتدی تا حرفه‌ای
 9. هم‌راستا با قوانین سئو
 10. امنیت بالای ورد پرس

2-طراحی وب‌سایت با استفاده از دانش برنامه‌نویسی

انتخاب زبان برنامه‌نویسی مناسب و سپس تسلط به آن، از موضوعات مهمی است که باید به آن بپردازید ازجمله می‌توان به زبان‌هایی همچون html5 ، پایتون، جاوا اسکریپت، php، لار اول، bootstrap، فلکس باکس و… اشاره کرد.

طراحی وب‌سایت رایگان

شما می‌توانید از سایت سازها برای ایجاد‌و‌ساخت وب‌سایت خود استفاده کنید در زیر چند تا از بهترین سایت سازها رایگان را به شما معرفی می‌کنیم:

1- سایتwebnode معروف‌ترین سایت سازها در این زمینه است. دارای قالب‌های متنوع و زیباست و تا هر زمان که بخواهید می‌توانید از آن رایگان استفاده کنید. البته برای دسترسی به قابلیت‌های بیشتر، باید پلن پولی آن را تهیه کنید.

2-سایت wix این سایت ساز به خاطر امکانات و ویژگی‌های زیادی که داشت توانست در سال ۲۰۲۱ رتبه اول را در بین سایت سازها متعلق به خودش کند.

3-سایت site123  برای کسانی که تازه طراحی سایت را شروع کردن، این سایت ساز مناسب است زیرا کار با آن بسیار ساده است و سازگاری بالایی با تمام صفحه‌نمایش‌ها دارد ولی برای کسانی که دنبال خلاقیت بیشتر هستند این سایت ساز توصیه نمی‌شود زیرا بسیار محدود است و حتی نام دامنه‌ای که در اختیار شما می‌گذارد ترکیب تصادفی از اعداد و حروف است.

4-سایت imcreator از ویژگی‌های این سایت ساز می‌توان به‌رایگان بودن ابزارهای گوناگون آن، برای سفارش سازی وب‌سایت و عدم پیچیدگی در استفاده از آن‌ها اشاره کرد.

5-سایت webstarts یکی از بهترین سایت سازهاست که در نسخه رایگان می‌توانید وبلاگ‌ها، فرم‌های تماس یک فروشگاه اینترنتی را نیز داشته باشید.

6- سایت unraft برای شروع مناسب است. در نسخه رایگان علاوه بر گزینه‌های زیادی که دارید، امنیت ssl و پهنای باند نامحدود را نیز دارید. اما اگر نیاز به تغییر زبان در سایت خوددارید و یا نیاز دارید که تیمی را برای ویرایش و مدیریت سایت اضافه کنید حتماً باید نسخه پولی آن را تهیه کنید.

درسته سایت سازها در بعضی از موارد نیاز ما را برای ساخت و طراحی وب‌سایت برطرف می‌کند اما به دلیل محدودیت‌هایی که دارند برای همه نمی‌تواند مناسب باشد با بررسی مزایا و معایب سایت سازها این موضوع به‌روشنی برای شما مشخص می‌شود.

مزایای سایت سایت سازها

 1. راه‌اندازی ساخت وب‌سایت در زمان کوتاه
 2. معمولاً سایت سازها از جدیدترین ابزارها استفاده می‌کند
 3. قواعد سئو رعایت می‌شود و باعث می‌شود مشکلی از بابت سئو برای سایت شما پیش نیاید
 4. شما می‌توانید از هاستینگ رایگانی که سایت سازها در اختیار شما می‌گذارد استفاده کنید
 5. صرفه‌جویی در هزینه طراحی وب‌سایت
 6. طراحی بدون داشتن مهارت
 7. استفاده از قالب‌های چندمنظوره
 8. داشتن امنیت بالا، به خاطر استفاده از مشتریان زیاد روی یک سرور

معایب سایت سازها

 1. ازآنجایی‌که قالب‌ها ممکن است مورداستفاده خیلی‌ها قرارگرفته باشد بنابراین ظاهر سایت شما ممکن است تکراری و شبیه بقیه باشد.
 2. معمولاً سایت سازها امکانات  ویژه و خاص خود را در نسخه‌های پولی خود ارائه می‌دهند.
 3. در بیشتر مواقع در طراحی سایت محدودیت دارید و امکان استفاده از خلاقیت و ایده پردازی برای شما فراهم نیست.
 4. امکان به‌روزرسانی برای وب‌سایت‌ها در برخی از آن‌ها فراهم نیست و شما برای این کار باید سایت را دوباره طراحی کنید.
 5. بسیاری از سایت سازها برای اینکه خدمات رایگان به شما می‌دهند در سایت شما تبلیغات می‌کند این کار کیفیت کار شمارا پایین می‌آورد.
 6. انعطاف پذیری کمتر در اجرای طرح و ایده خلاقانه

پس اگر به دنبال یک طراحی وب سایت حرفه ای هستید .لازم است که، به چه چیزی بیشتر از سایت سازها فکر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه طراحی وب‌سایت بامبو مراجعه کنید.

انیمیشن و موشن‌گرافیک پولساز!

با ما همراه باشید تا با یادگیری نکات تکنیکی والبته ساده، بتوانید تنها با ساخت انیمیشن و موشن‌گرافیک، وارد بازار کار شوید و به درآمد عالی برسید…!

موشن‌گرافیک و انیمیشن‌سازی پدیده نوظهوری نیست اما از زمانی که شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و تویتر و تلگرام و… جایگاه پر رنگی در زندگی مردم پیدا کرد، ساخت تیزر موشن‌های تبلیغاتی و تیزرهای انیمیشن نیز، برای جلب نظر کاربران بیشتر مورد توجه قرار گرفت .در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو ، سعی میکنیم تا شما‌را با کاربردهای موشن‌گرافیک و انیمیشن بیشتر آشنا کنیم و با بررسی تفاوت‌های موشن‌گرافیک و انیمیشن این دو مقوله‌ی نسبتا مشابه را از همدیگر تشخیص دهیم .

آیا می‌دانید اولین قدم در ساخت موشن گرافیک ساده و رایگان چیست؟ آیا تا به حال به اینکه خودتان یک طراح موشن‌گرافیک باشید فکر کرده‌اید؟ با ما همراه باشید تا در ادامه به شما برنامه‌ها و سایت‌های مهمی، معرفی کنیم که حتی بتوانید فراتر بروید و با افزایش مهارت خود در استفاده از آنها، به ساخت موشن‌گرافیک حرفه‌ای با هدف کسب درآمد بپردازید.

و همین‌طور یکی از مواردی که به شما پیشنهاد خواهیم داد، آموزش ساخت موشن‌گرافیک با نرم‌افزار اینیشات است زیرا این برنامه بخاطر ویژگی‌ها و قابلیت‌های کم نظیری که دارد یکی از پرامکانات‌ترین و قدرتمندترین برنامه‌ها در این حوزه محسوب می‌شود که می‌توانید با آن تبدیل به یک سوپر قهرمان در دنیای انیمیشن و موشن‌گرافیک شوید!

ساخت موشن‌گرافیک حرفه‌ای

موشن گرافیک چیست

زمانی که ما، مفهوم یک پیام یا یک محتوا را با طرح‌های گرافیکی متحرک، به مخاطب انتقال می‌دهیم از موشن گرافیک استفاده کردیم در واقع کلمه موشن، هر چیزی که دارای حرکت باشد را دربر میگیرد. موشن‌گرافیک یکی از بهترین شیوه‌های انتقال یک محتوا هست زیرا می‌تواند در زمان کوتاه، مطلب را به صورت تاثیر‌گذار به مخاطب بفهماند.

انیمیشن‌سازی

شاخه‌ای از سینما است و تمام مواردی که برای تولید فیلم استفاده می‌شود را در خود جای‌داده است. در این رشته هنرهای مختلفی ازجمله نقاشی، آهنگ و به تصویر کشیدن تخیل وجود دارد. که از این‌رو کار با  نرم‌افزارهای انیمیشن‌سازی خیلی مهم است. انیمیشن‌سازی می‌تواند جذاب و مفید باشد ولی از آنجا که مباحث موردبررسی آن، از بعضی جهات دشوار و پیچیده است بنابراین آن را تنها به افرادی توصیه می‌کنیم که در این زمینه پشتکار لازم برای تمرینات مکرر و انگیزه کافی برای طراحی و ساخت انیمیشن‌های حرفه‌ای، برای اهداف مشخص و کسب درآمد را داشته باشند.

انیمیشن سازی

تفاوت انیمیشن و موشن‌گرافیک

انیمیشن و موشن‌گرافیک از خیلی جهات شبیه به هم هستند و گاه به‌جای هم استفاده می‌شوند. اما مهم‌ترین تفاوت آن ها در این است که، موشن‌گرافیک معمولاً برای تصاویر واقعی که کمتر جنبه داستان‌سرایی دارد مورداستفاده قرار می‌گیرد اما انیمیشن به عنوان یک شکل هنری خاص، بیشتر برای کاراکترهای کارتونی و سینمایی و تکنیک‌های داستان‌گویی برای جان بخشیدن به اشیا و موجودات غیر متحرک و نقاشی شده استفاده می‌شود که معمولاً در دو نوع انیمیشن دوبعدی و انیمیشن سه‌بعدی ساخته می‌شود.

تیزر موشن‌گرافیک

 بازار کار موشن‌گرافیک این روزها خیلی داغ و پرطرفدار شده است، چون زمانی که ما از موشن‌گرافیک تبلیغاتی استفاده می‌کنیم علاوه بر جذابیت کار می‌توانیم درزمینه بازاریابی بهتر عمل کنیم، چراکه معمولاً تمایلات کاربران به سمت محتوای ویدیویی بیشتر بوده و از طرفی کاربران با اشتراک‌گذاری این ویدیوها به نوبه خود، بخش بزرگی از فرآیند بازاریابی ما را تکمیل می‌کنند.

موشن‌گرافیک تبلیغاتی

تفاوت موشن‌گرافیک و اینفوگرافیک

بزرگ‌ترین تفاوت میان این دو، نحوه انتقال منظور و مفهوم موردنظر به کاربران است که این مهم در موشن‌گرافیک با استفاده از تصویرسازی و انیمیشن انجام می‌شود اما در اینفوگرافیک برای این کار از متن، نمودار گرافیکی، چارت و تصاویر استفاده می‌شود.

از مزایا و کاربردهای اینفوگرافیک می‌توان به افزایش سرعت انتقال اطلاعات، قراردادن حجم زیادی از موضوعات در فضای کم، تجمیع چند موضوع در یک تصویر و جلب‌توجه بینندگان به یک موضوع بنیادی در قالب یک نگاه اشاره کرد و اما از کاربردهای موشن‌گرافیک که تلفیقی از هنر و حرکت است به‌صورت زیر نام برد:

 • برای بیلبوردهای حرکتی و تبلیغاتی
 • طراحی موشن‌اینفوگرافیک
 • طراحی لوگو موشن‌ها برای صفحات اسکرین‌اسپلش در برنامه های موبایل
 • جهت تیتراژ فیلم‌ها
 • طرای وب‌سایت‌ها
 • تیزرهای تبلیغاتی شبکه‌های اجتماعی
 • ایجاد توضیح قابل فهم از کاربرد یک محصول

کاربردهای موشن‌گرافیک

تعرفه ساخت انیمیشن و موشن‌گرافیک

در تعیین تعرفه، موارد زیادی باید لحاظ شود ازجمله: بازه زمانی اجرای موشن، سناریو، نوع و کیفیت طرح، طراحی اختصاصی ساخت کاراکترها و بک‌گراند، موزیک، افکت، انیمیت و حرکات پیچیده و… اما به لطف بسیاری از سایت‌های که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم می‌توانید این کار را به‌صورت رایگان و در حدی معقول و حتی حرفه‌ای نسبت به ساخت موشن مورد نیاز خود بپردازید.

آموزش ساخت موشن‌گرافیک رایگان

برای ساخت لوگو موشن‌های رایگان و یا ساخت موشن‌های آنلاین، در زیر به معرفی چند نمونه از بهترین برنامه‌های ساخت انیمیشن با موبایل و کامپیوتر می پردازیم.

 • سرویس آنلاین Crello: تقریبا می‌توان گفت یکی از بهترین سرویس‌های موجود برای ساخت موشن‌گرافیک است که می‌توان برای ساخت پست‌های جذاب برای شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد. این نرم‌افزار بیشتر از 7000 طرح موشن رایگان را در اختیار شما می‌گذارد که می‌توانید آن را متناسب با نیاز کار خود شخصی‌سازی کنید.
 • سرویس آنلاین Biteale: یکی از بهترین سایت‌هایی هست که می‌تواند تمپلت‌های ویدیویی را با بهترین سبک برای موشن ارائه دهد.
 • سرویس Moovly: این یک سایت یا بهتر بگوییم یک پلتفرم ساخت فیلم و انیمیشن است که نیاز شمارا برای  یادگیری موشن‌گرافیک برطرف می‌کند.
 • سایت Renderforest: با استفاده از این سایت می‌توانید با صرف کمترین وقت موشن‌‌گرافیک‌های تبلیغاتی بسازید.
 • سایت Wideo: در این سایت می‌توان از الگوها برای ایجاد فیلم درزمینه‌های مختلف مثل بازاریابی و پست‌های اینستاگرامی و سایر شبکه‌های اجتماعی به‌صورت انیمیشن ساده و یا انیمیشن حرفه‌ای استفاده کرد.
 • ساخت موش گرافیک با پاور‌پوینت: یک نرم‌افزار ساده از مجموعه نرم افزارهای آفیس است.که نیاز به پیچیدگی و مهارت خاصی ندارد و به همین دلیل است که بیشتر مورد توجه اساتید و دانشجویان برای ارائه پروژه‌های جذاب و متحرک قرار گرفته است.

اکنون می‌خواهیم دو نرم‌افزار مهم جهت ساخت موشن‌گرافیک جذاب به شما معرفی کنیم: یکی pinterest و دیگری اینشات. این‌ها نرم‌افزارهایی هستند که می‌توانید با آنها یک کار عالی و قابل‌قبول را ارائه دهید.

چرا اینشات؟

اینشات یک برنامه محبوب با کاربردی گسترده درزمینه ادیت فیلم است و از مزایای آن محیط کاربری ساده است که می‌تواند نیاز هر فردی از مبتدی تا حرفه‌ای برای ویرایش عکس و فیلم، برای دستیابی به نتیجه دلخواه را فراهم آورد و ساخت ویدیوهای حرفه‌ای را ممکن می‌سازد و از این بابت بین کاربران شبکه‌های اجتماعی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است و همچنین محبوبیت آن ازآنجا افزایش یافته است که کاربرانی که حتی فتوشاپ هم یاد ندارند می‌توانند به‌راحتی با آن کار کنند به طوری که نیاز به یک کامپیوتر یا گوشی حرفه‌ای هم ندارند و با توجه به قابلیت‌های زیادی که دارد می‌توان به‌وسیله آن تغییرات زیادی بر روی ویدیوها ایجاد کرد به‌نحوی‌که محتوای تأثیرگذاری را از آن خروجی گرفت. همچنین با محیط کاربرپسندی که دارد می توان با صرف کمترین وقت بهترین نتیجه ممکن را به‌دست آورد.

آموزش ساخت موشن‌گرافیک با اینشات

کاربردها و آموزش کار با اینشات نیازمند گذاشتن وقت کافی است تا بتوانید حین کار با برنامه، با جزئیات بیشتر آن آشنا شوید اما برای نمونه مثالی از آن برای شروع و آشنایی با نرم‌افزار برای شما در ادامه آورده‌ایم.

 1. وارد برنامهpinterest شوید.
 2. سپس یک گیف از قسمت download image دانلود کنید.
 3. وارد برنامه اینشات شوید.
 4. از قسمت ویدیو بعد از انتخاب عکس، زمان ویدیو را تعیین کنید.
 5. از قسمتcanvas به تصویر، بک‌گراند دهید. توجه کنید که رنگ بک‌گراند با رنگ پس‌زمینه اصلی هماهنگ باشد.
 6. در قسمتcanvas تا حدی که ممکن است عکس را کوچک کنید تا محو شود.
 7. تیک رامی‌زنید.
 8. به قسمت استیکرها می‌رویم و دوباره عکس را انتخاب می‌کنیم.
 9. عکس را بزرگ می‌کنیم تا به‌اندازه قبلی باز برگردد.
 10. سپس یک keyframe اضافه می‌کنیم و تا جایی که زمان ویدیو است آن را می‌کشیم.
 11. و در آخر یک keyframe دیگر اضافه می‌کنیم.

آموزش ساخت موشن‌گرافیک با اینشات

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم شما را با انیمیشن و موشن‌گرافیک، به عنوان یک ابزار خوب برای کسب درآمد آشنا کنیم. همچنین با معرفی سایت‌های رایگانی که در این زمینه برای ساخت موشن‌گرافیک وجود دارد کار را برای شما راحت‌تر کنیم که بتوانید سریعتر به نتیجه مطلوب برسید. از آنجا که تیزرهای تبلیغاتی، امروزه برای بازاریابی بسیار با اهمیت هستند، بنابراین در این مقاله به شما راهکارهای ساده‌ای ارائه کردیم تا اگر شما ادمین یک شبکه اجتماعی یا سایت هستید بتوانید با ساخت، موشن‌گرافیک و انیمیشن مناسب، باعث بهبود کیفیت و جذابیت کارتان شوید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو در زمینه خدمات طراحی انیمیشن و موشن‌گرافیک، همیشه می‌تواند به‌عنوان یک همراه خوب و حرفه‌ای به شما یاری رساند و با استفاده از مهارت و تجربه کافی، متناسب با نیاز و خواسته شما، طراحی مناسب را برای شما انجام دهد.

 • آیا برای کسب و کارم می‌توانم یک تیزر حرفه‌ای داشته باشم؟

بله تیم بابو می‌تواند توسط همکاران مجرب خود، به بهترین نحوه ممکن این‌کار را به صورت حرفه‌ای برای شما انجام دهد و شما همواره می‌توانید از طرح‌ها و ایده‌های متنوع و به‌روز در این زمینه برخودار شوید. همچنین می توانید با مراجعه به این صفحه علاوه بر بررسی نمونه‌های موشن‌گرافیک‌، از خدمات تیم بامبو نیز استفاده نمایید.

 • نحوه ساخت تیزر انیمیشن یا تیزر موشن‌گرافیک در آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو به چه صورت است؟

جهت سفارش ساخت انیمیشن و موشن‌گرافیک حرفه‌ای تنها کافیست از طریق تماس با شماره‌ 02158605 و یا ارسال پیام به ایمیل، واتساپ یا تلگرام بامبو، درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

خدمات طراحی انیمیشن و موشن‌گرافیک

بامبو نگاهی نو به کسب و کار تو

همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ

حتماً شما هم این روزها واژه دیجیتال مارکتینگ را زیاد شنیده‌اید. آیا می‌دانید دیجیتال مارکتینگ چیست و چرا در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوردار است؟ آیا صنعت دیجیتال مارکتینگ برای همه کسب‌وکارها لازم است؟ و آیا می‌توان از آن برای جذب بیشتر مشتری بهره برد؟ در این  مقاله، از آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو، سعی کردیم، شمارا با نقش و اهمیت دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا کنیم و به‌ سؤالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال

به‌طورکلی دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، زمانی است که ما برای فرایند بازاریابی از ابزارهای دیجیتال مانند موتورهای جستجو، وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها، ارسال پیام از طریق موبایل و غیره استفاده می‌کنیم. امروزه استفاده از اینترنت به‌قدری فراگیرشده است که ما برای حفظ کسب‌وکارمان و ماندن در عرصه رقابت، ناچار به استفاده از آن هستیم. زیرا همیشه برای برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان، ما باید، همگام با تکنولوژی‌های زمان و مکان حاضر پیش برویم و در یک کلمه کسب‌وکار ما باید همیشه به‌روز باشد.

تفاوت بازاریابی دیجیتال با سنتی

در ابتدا لازم است برای اینکه بیشتر با مبحث دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال آشنا شوید آن را با یک بازاریابی سنتی مقایسه می‌کنیم. قبل از این مقایسه اگر بخواهیم یک تعریف کلی از بازاریابی سنتی داشته باشیم به این صورت تعریف می‌شود که در یک بازاریابی سنتی، ابزارهای تبلیغاتی ما، شامل آگهی‌ها، بیلبوردها، تبلیغات از طریق رسانه‌های عمومی مثل: رادیو، تلویزیون، روزنامه و غیره انجام می‌شود. حال با مقایسه این دو بازار با یکدیگر،  علاوه بر شناخت بیشتر آنها،  می‌توانیم مزایا و معایب بازار سنتی و بازار دیجیتال را نیز بررسی کنیم.
 1. سهولت دسترسی: همان‌طور که گفته شد در بازاریابی سنتی از ابزارهایی مثل تبلیغ در روزنامه، کاتالوگ، بیلبورد و غیره استفاده می‌شود و دسترسی مشتریان به این‌گونه از آگهی‌ها، در مقایسه با یک بازار دیجیتال خیلی محدودتر است و حتی گاهی هم هزینه‌بر خواهد بود مانند خرید یک روزنامه.
 2. گستردگی بازاریابی: در یک بازاریابی سنتی، نهایتاً می‌توانید یک جامعه کوچک را برای تبلیغات هدف قرار دهید. اما یک بازاریابی دیجیتال، بسیار فراگیر است و از محدوده محله،  شهر و حتی کشور هم می‌تواند فراتر رود.
 3. هزینه بازاریابی و تغییرات: بازاریابی سنتی با توجه به نوع تبلیغاتی که به آن اشاره شد،  هزینه‌های زیادی را نسبت به یک بازاریابی دیجیتال دربرمی‌گیرد به‌طوری‌که برای ویرایش اطلاعات هم نیازمند صرف هزینه هستید. اما در مقابل، در بازاریابی دیجیتال،  شما می‌توانید تنها با چند کلیک و با استفاده از فناوری‌های دیجیتال، یک بازاریابی آنلاین را در زمان کوتاهی به نمایش بگذارید و حتی در اغلب موارد، ویرایش اطلاعات نیز می‌تواند بدون هزینه انجام شود.
 4. تعامل‌پذیری با مشتری: در بازار سنتی، مشتری فقط حق دیدن آگهی از پیش ساخته‌شده را دارد. اما در یک بازاریابی دیجیتال، مشتری می‌تواند حتی نسبت به این آگهی‌ها، در وب‌سایت‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی نظر دهد و سؤالات خود را بپرسد.
 5. بازار هدف: در یک بازار سنتی شما نمی‌توانید جامعه خاصی را هدف قرار دهید و هزینه ای که شما صرف تبلیغ می‌کنید ممکن است به دید تعداد کمی از مشتریانی که هدف شما هستند، رسیده باشد. اما در یک بازار دیجیتال شما به راحتی می‌توانید مشتریان بالقوه خود را شناسایی کنید و تنها آنها را هدف قرار دهید.
 6. قابلیت اندازه‌گیری نتایج بازاریابی: گاهی برای تعیین میزان اثربخش بودن بازاریابی سنتی، نیازمند صرف وقت در هفته‌ها یا ماه‌ها خواهیم بود و با این‌حال، باز هم در بعضی مواقع، میزان رصد نتایج آن نیز، امکان‌پذیر نخواهد بود اما در یک بازار دیجیتال به‌راحتی می‌توانید نتایج را بررسی نموده و محاسبه دقیق RQI  (نرخ بازگشت سرمایه) را به‌دست آورید. همچنین در بازار دیجیتال، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها خیلی سریع و آنی انجام می‌شود و این آنالیز بالا به شما این امکان را می‌دهد تا استراتژی برنامه‌هایتان را متناسب با نیاز بازار تغییر دهید چیزی که در بازار سنتی تقریباً در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نخواهد بود.
 7. برندسازی: یکی از مزایای نوین بازار دیجیتال که می‌توان به‌عنوان یک لایه بالایی کسب‌وکار از آن نام برد، ایجاد برندسازی است. برندینگ درواقع باعث می‌شود کسب‌وکار شما نزد مخاطب از چهره جذاب و تاثیرگذار بهره‌مند شود و درنهایت وقتی شما بتوانید با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ اهداف منحصربه‌فرد برند خود را در ذهن مشتری تداعی کنید این امر باعث جذب مشتری و افزایش فروش شما می‌شود کاری که در بازار سنتی تقریباً غیرممکن است و اینجاست که نقش دیجیتال مارکتینگ بیشتر از هر چیزی خودش را در بازار دیجیتال نشان می‌دهد.
تقریباً در مطالب گفته‌شده در بالا، ما با مقایسه ویژگی‌های بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی، توانستیم مزایای بازاریابی مدرن، که اصطلاحاً به آن بازاریابی آنلاین نیز گفته می‌شود را بیان کنیم. همچنین این بررسی به ما نشان داد از آنجاکه امروزه، شیوه‌های نوین بازاریابی، بیشتر با خواست و نیاز جامعه فعلی تناسب دارد، در نتیجه امکان موفقیت و رشد کسب و کار، در یک بازاریابی دیجیتال، شانس بیشتری نسبت به یک بازاریابی سنتی دارد. تفاوت بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی

انواع بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال را می‌توان به چند دسته زیر، که به‌اختصار به توضیح آن می‌پردازیم دسته‌بندی کرد.
 1. بازاریابی به‌وسیله موتورهای جستجو: که خود به دو بخش تبلیغات در موتور جستجو یا سئو تقسیم می‌شود، ازآنجاکه گوگل یکی از محبوب‌ترین جستجوگرها محسوب می‌شود، تبلیغات در آن جایگاه ویژه‌ای پیداکرده است زیرا با این کار می‌توانید بازدیدهای زیادی را برای سایت خود داشته باشید اما با توجه به افزایش قیمت ارز،  این کار می‌تواند خیلی پرهزینه باشد. به خاطر همین موضوع، استفاده از سئو برای دستیابی به افزایش بازدید کاربران، بیشتر موردتوجه همگان قرارگرفته است. درواقع سئو باعث می‌شود سایت شما در زمان جستجوی کاربر، در نتایج اولیه گوگل برای او دیده شود و این کار نیز، خودش نیازمند صرف وقت، انجام کارهای پیچیده و مهارت‌های خاص خودش است و همین امر سبب شد تا شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ زیادی در این حوزه فعالیت کنند و سئو به‌عنوان بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال برای موفقیت هر کسب‌وکار، مورداستفاده قرار گیرد. برای توضیحات بیشتر در این زمینه، شما همیشه می‌توانید، از خدمات مشاوره کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو به‌صورت رایگان بهره‌مند شوید و هر آنچه را که در این رابطه مایل هستید بیشتر بدانید را از کارشناسان ما بپرسید.
 2. بازاریابی شبکه های اجتماعی: آمارها نشان می‌دهد بیش از ۵۳ درصد از جمعیت کل جهان در حال حاضر از کاربران شبکه اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و غیره هستند. از ابتدای سال ۲۰۲۰ تابه‌حال ۴۹۰ میلیون کاربر، به این شبکه اضافه شدند و این امر خود به‌تنهایی تأکید محکمی است که چقدر بازاریابی در این شبکه‌ها می‌تواند برای کسب‌وکار مهم باشد.
 3. بازاریابی ویدیویی: در دنیای امروز، ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی یکی از ابزارهای مهم، در صنعت دیجیتال مارکتینگ به‌حساب می‌آید زیرا یک ویدیوی سازنده می‌تواند اطلاعات زیادی را در زمان کوتاه، در ذهن مخاطب به‌طوری‌که او را خسته نکند ثبت کند.
 4. افیلیت مارکتینگ: اصطلاحاً به آن بازاریابی معرف نیز گفته می‌شود. اگر شما از صفحات مشهور و یا بلاگرها بخواهید که کسب‌وکار شمارا معرفی کنند درواقع از افیلیت مارکینگ استفاده کرده‌اید و این کار می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی، یا خارج آن، انجام شود.
 5. اینفلوئنسر مارکتینگ: این نوع بازاریابی بیشتر مختص شبکه‌های اجتماعی می‌باشد و زمانیست که ما از ادمین‌ های شبکه‌های اجتماعی که متناسب با کسب‌وکار ما فعالیت می‌کنند و کاربران زیادی آنها را دنبال می‌کنند، بخواهیم که برای ما تبلیغ کنند.
 6. رپورتاژ آگهی: رپورتاژ دررواقع اطلاع‌رسانی به مخاطبان در قالب یک گزارش بی‌طرفانه است اما درواقع تلاشی است برای اینکه یک محصول یا خدمت را در ذهن مخاطب تقویت کنیم.  رپورتاژ آگهی، بسیار مؤثر است و یک شیوه نوین از تبلیغات به شمار می‌رود. اما باید بدانید نوشتن اصولی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
 7. بازاریابی ویروسی یا وایرال مارکتینگ: تبلیغات وایرال یا ویروسی، به تبلیغاتی گفته می‌شود که سریعاً توسط افراد، دست به‌دست بچرخد وبه اشتراک گذاشته شود. اگر در این بخش به‌درستی عمل کنید به بالاترین درجه از بازاریابی دست‌یافته‌اید که تمام بخش‌های دیگر را تحت شعاع خود قرار می‌دهد.
بعلاوه‌ی مواردی که گفته شد، بازاریابی از طریق، تبلیغات بنری در سایت‌های پربازدید، ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ارسال ایمیل، اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی از طریق پیامک‌های موبایل را می‌توان به‌عنوان انواع دیگر بازاریابی دیجیتال معرفی نمود. البته توجه داشته باشید که، شما هرچقدر بیشتر بتوانید به‌جای تمرکز بر روی یک شیوه از بازاریابی، از ترکیب بیشتری از آنها استفاده کنید موفق‌تر خواهید بود. انواع بازاریابی دیجیتال

کاربردهای دیجیتال مارکتینگ

 • بررسی عملکرد سایت‌ها

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ شما قادر به‌اندازه‌گیری دقیق RQI کسب‌وکار خود هستید. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید تعداد افرادی که از سایت شما بازدید کردند را ببینید یا حتی می‌توانید بفهمید کدام‌یک از صفحات شما بیشتر دیده‌شده است و یا کاربران از چه دستگاهی استفاده کردند تا وارد سایت شما شوند و خیلی اطلاعات دیگر را می‌توانید از این طریق به‌دست آورید که، مجموعه این اطلاعات می‌تواند کمک کند تا برنامه و اولویت‌های آینده‌تان را بر اساس آنها تنظیم و یا تغییر دهید.

 • تنظیم محتوا برای جذب مشتری

 شما می‌توانید در محتوای سایت‌های خود، فرم‌هایی تنظیم کنید که از طریق آن بتوانید به اطلاعات تمام مشتریان دست‌یابید. این کار نه‌تنها می‌تواند تعداد افرادی که از این طریق با شما در ارتباط بودند را ارزیابی و اندازه‌گیری کنید بلکه از طریق این فرم‌ها می‌توانید مشتریان بالقوه خود را پیدا کنید و بیشتر با آنها در ارتباط باشید.

 • مدل‌سازی ‌اسناد

در یک استراتژی بازاریابی قوی، معمولاً ردیابی این‌که مشتری ما از چه طریق و چه کانالی به وبسایت یا محصولات ما شناخت پیداکرده است، بسیار حائز اهمیت است، این عمل را مدل‌سازی اسناد می‌گوییم و به شما این امکان را می‌دهد تا روند جستجوی مردم تا زمانی که این جستجو، منجر به خرید محصولات می‌شود را تشخیص دهید و همین امر به شما کمک می‌کند تا آگاهانه‌تر، استراتژی بازاریابی خود را تنظیم کنید.

کاربردهای دیجیتال مارکتینگ

کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

کتاب مدیریت بازاریابی از فیلیپ کاتلر: این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها در این زمینه است زیرا یک دیدگاه کلی و جامع از اصول بازاریابی برای شما مشخص می‌کند. کتاب قبایل از ست گودین: این کتاب نیز، به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ شاخته شده‌است.که به تمایلات ذاتی انسان به تشکیل گروه‌های اجتماعی اشاره دارد. این کتاب از پیشبرد یک کسب و کار به‌وسیله دنیای اینترنت صحبت می‌کند. کتاب هک رشد از شان آلیس و مورگان براون: این کتاب مشتری را مرکز توجه قرار داده است تا حدی که بتوانید آنها را برای فروش محصول خود مجاب کنید. کتاب بازاریابی سرراست از دانلد میلرو جی.جی پترسون: کتابی است که مسیر مشتری، از لحظه آشنایی با محصولات، تا زمانی که منجر به خرید محصول می‌شود را ترسیم می‌کند و شروع مناسبی است برای قرار گرفتن در مسیر درست بازاریابی. کتاب نسل چهارم بازاریابی از ایوان ستیاوان, فیلیپ کاتلر, هرماوان کارتاجایا: کتابی که خواننده را توجیه می‌کند که از بازاریابی سنتی به سمت بازاریابی دیجیتال مهاجرت کند و به بررسی آینده بازاریابی می‌پردازد. کتاب بازاریابی پرمحتوا از جو پولیزی: در این کتاب به اهمیت تولید محتوا برای بازاریابی پرداخته است به‌طوری‌که تأکید دارد یک محتوای اثربخش، فروش بیشتر را تضمین می‌کند. کتاب طرح بازاریابی کسب‌وکارهای کوچک از آلن دیپ: دراین کتاب طرح یک برنامه مشخص را برای کسب‌وکارهای کوچک بااهمیت می‌دارد به‌طوری‌که در آن مشتری به سه بخش قبل، حین و بعد تقسیم می‌شود و با توجه به‌ویژگی‌های مشتری در این سه بخش، برنامه بازاریابی خود را پیاده‌سازی می‌کند. کتاب استراتژی دیجیتال مارکتینگ، رویکرد یکپارچه به بازاریابی آنلاین از سایمون کینگز نورث: این کتاب به تشریح یک بازاریابی مدرن پرداخته است و استراتژی‌های موردنیاز آن را برای موفقیت در کسب‌وکار، مطرح کرده است. کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

جایگاه رشته دیجیتال مارکتینگ در دنیا

این رشته، علیرغم اهمیت بالایی که در تمام مشاغل دارد و همچنین نقش و تأثیر روزافزونی که بر زندگی مردم ایفا می‌کند در هیچ‌یک از دانشگاه‌های ایران تدریس نمی‌شود. البته در مقطع ارشد رشته بازرگانی، در دو گرایش بازاریابی و تجارت الکترونیک به‌طور غیرمستقیم به تدریس برخی از سرفصل‌های آن پرداخته‌شده است. اما در خارج از ایران، بخاطر اهمیت این رشته، دانشگاه‌های معتبری همچون دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا، دانشگاه نیوکاسل در انگلستان، دانشگاه استرثکلاید اسکاتلند، دانشگاه نیویورک، دانشگاه HEC فرانسه و خیلی از دانشگاه‌های معتبر دیگر، به‌عنوان یک رشته مستقل، به تدریس آن پرداخته‌اند. گرایش‌های رشته دیجیتال مارکتینگ شامل موارد زیر است:
 1. بازاریابی اینفلوئنسر
 2. طراح و مدیریت سایت‌ها و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی
 3. اشکال مختلف تبلیغات
 4. تئوری و توسعه بازی
 5. کارآفرینی
 6. برخورد با فناوری‌های نوظهور
 7. تبلیغات نمایشی دیجیتال
 8. بررسی رفتار مخاطبان و نگرش‌ها
 9. بازاریابی وابسته
البته آمار نشان داده است که در سال ۲۰۲۰، پردرآمدترین گرایش‌ها مربوط به بازاریابی اینفلوئنسر، طراحی و مدیریت سایت‌ها و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات‌های ساخته‌شده بر مبنای محتوا بوده است. رشته دیجیتال مارکتینگ سخن آخر
در مطالب گفته‌شده در بالا، ما از نقش مهم بازاریابی دیجیتال به‌عنوان یک فاکتور مهم در موفقیت کسب‌وکار، صحبت کردیم و با بررسی تفاوت‌های بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی، سعی کردیم اهمیت این موضوع را بیشتر برایتان  مشخص کنیم.

حال می‌خواهیم به توضیح سوالاتی بپردازیم که ممکن است در ذهنتان مطرح شده باشد:

 • مراحل دیجیتال مارکتینگ چیست؟ و چرا اهمیت ویژه‌ای در موفقیت کسب‌و‌کار دارد؟

دیجیتال مارکتینگ مراحل زیادی دارد و برحسب نوع کسب کار، نحوه تدوین و اجرای تکنیک‌های آن، می‌تواند متفاوت باشد. اما در کلیات، فرایند مشابه‌ای را دنبال می‌کند که شامل:

  • شناسایی جامعه هدف است یا همان مشتریانی که برای بازاریابی، مدنظر شماست.
  • اهداف بازاریابی، که با دو سؤال مهم زیر مطرح می‌شود:
   • دنبال چی چیزی هستید؟
   • چه زمانی می‌خواهید به آن برسید؟
  • میزان بودجه، دقیقاً چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟
  • و انجام تغییرات، این قسمت بسیار مهم است. زیرا شما باید به‌طور مستمر، در راستای رسیدن به اهدافتان، تغییرات لازم را اعمال کنید و تنها در این صورت است که چرخه بازاریابی شما بدرستی کامل می‌شود.
 • آیا دیجیتال مارکتینگ در کسب‌وکار، می‌تواند افزایش درآمد یا فروش را تضمین کند؟

می‌توان گفت مهارت و به‌کارگیری روش‌های مناسب در فرایند بازاریابی دیجیتال حرف اول را میزند و بسیار تأثیرگذار است و قطعاً با استفاده از تکنیک‌های درست می‌توان، افزایش درآمد و فروش را نیز تضمین کرد.

 • یک آژانس دیجیتال مارکتینگ، چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

بهترین آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، آنهایی هستند که از تمامی انواع بازاریابی که در این مقاله به آنها اشاره شد به نحو احسن برای بهتر دیده شدن کسب‌وکار و جذب مشتری استفاده کنند و در این مسیر از تکنیک‌ها، مهارت، خلاقیت، تجربه و دقت کافی برخودار باشند و کادری فعال و متخصص را در این زمینه بکار بگیرند تا علاوه بر انجام خدمات گفته شده بتوانند با مشاوره درست و اصولی باعث پیشرفت کسب‌و‌کار شوند. شما همواره می‌توانید از خدمات مشاوره آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو درزمینه تدوین استراتژی بهرمند شوید و همچنین این شرکت طیف گسترده‌ای از خدمات را در زمینه‌های بازاریابی آنلاین مانند سئو، بازاریابی موتورهای جستجو، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی ویدیویی، طراحی گرافیکی وب‌سایت‌ها، برندسازی، طراحی و اجرای کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ به شما ارائه می‌دهد. از طرفی آژانس بامبو، برای آن دسته از عزیزانی که علاقمند به یادگیری مباحث بازاریابی دیجیتال هستند دوره‌های آموزشی دیجیتال مارکتینگ را تدوین نموده است که هم‌اکنون در سایت و اینستاگرام بامبو، برای استفاده قابل‌دسترس است.

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ

بامبو نگاهی نو به کسب و کار تو

 

مدیریت شبکه های اجتماعی

 شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی ترکیبی از فرد، گروه یا حتی سازمان‌هاست که به‌صورت مرتبط با یکدیگر شکل می‌گیرند که هر یک از این گروه‌ها نقاط مشترک مخصوص به خود رادارند و برای هدفی مشخص یک اجتماع را تشکیل می‌دهند.

آیا شما در شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای رادارید؟ اگردر شبکه های اجتماعی مجازی صفحه ای دارید به دنبال چه آینده‌ای برای آن هستید؟ آیا به فکر رشد و کسب درآمد از صفحه ی خود در شبکه های اجتماعی هستید؟ یا فقط دوست دارید وقت خود را دریکی از شبکه‌های اجتماعی بگذرانید و علاوه بر اینکه سودی نداشته باشد مجبور باشید هزینه‌ی اینترنت هم بدهید؟ اگر در جزو دسته‌ی اول هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

البته باید توجه داشت که امروزه تعریف شبکه‌های اجتماعی شکل متفاوتی نسبت به گذشته به خود گرفته است. درگذشته منظور از شبکه‌های اجتماعی افرادی بود که به‌طور بسیار ساده دور یکدیگر جمع می‌شدند و به گفت‌وگو می‌پرداختند ولی امروزه محیط‌هایی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و … شبکه‌های اجتماعی تلقی می‌شوند.

در دنیای امروز یکسری افراد نیز وجود دارند که درواقع متخصص این ارتباط‌ها یا به بیانی دیگر متخصص شبکه‌های اجتماعی هستند که وظیفه‌شان بررسی ارتباط و اطلاعات و آگاهی بین این گروه‌هاست.

مزایای شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی نیز مانند هر چیز دیگری یکسری مزایا و یکسری معایب دارند که ما در اینجا به معرفی برخی مزایای آن می‌پردازیم:

 • بالا رفتن سطح دانش و اطلاعات: با انجام یک جستجوی ساده در مرورگر خود در مورد موضوع دلخواه می‌توانید به اطلاعات دلخواه دسترسی پیدا کنید.
 •  نداشتن محدودیت جغرافیایی: امروزه شبکه‌های اجتماعی  بدون هیچ محدودیت جغرافیایی در تمام دنیا یک بستر را برای شما فراهم می‌کنند تا با افراد مختلف در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید
 • هیچ‌کس شمارا نمی‌شناسد
 • در دسترس بودن همیشگی
 •  کسب درآمد: با کمک شبکه‌های اجتماعی و همچنین اینترنت و با به‌کارگیری یکسری فن های خاص می‌توانیم به بحث درآمدزایی نیز برسیم.

توجه داشته باشید که مزایای شبکه های اجتماعی بسیار بیشتر از چیزی است که گفته شد، ما به اختصار چند مورد را بیان کردیم

معایب شبکه های اجتماعی

 • اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی  : شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و… اعتیادآور هستند و اگر کنترل مناسبی روی زمانی که در این شبکه‌ها سر می‌کنید نداشته باشید، متأسفانه شما تبدیل به یک فرد معتاد می‌شوید!!!!
 • انتشار اخبار و گفته‌های نادرست: ازآنجایی‌که فضای مجازی یک گستره‌ی بسیار پهناور و غیرقابل کنترل است، همیشه امکان انتشار یکسری اخبار یا گفته‌ها برخلاف واقعیت وجود دارد که همیشه هم یکسری از کاربران ناآگاه به آن دامن می‌زنند.
 • تقلب و کلاه‌برداری: ازآنجایی‌که بی‌شمار اکانت های تقلبی در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، احتمال کلاه‌برداری و اخاذی از افراد نیز بالا می‌رود.
 • حملات سایبری و همچنین هک شدن:  ازآنجایی‌که جمعیت زیادی از افراد در حال استفاده از فضای مجازی هستند، بعضی افراد نیز وجود دارند که هدفشان آسیب زدن به  دیگر کاربران و دستبرد به اطلاعات شخصی آنهاست، ازاین‌رو بایستی بسیار مواظبت نمود.

بهترین شبکه های اجتماعی

نرم افزار مدیریت شبکه های اجتماعی

 • Kontintino

با کمک این نرم‌افزار می‌توانید به‌راحتی امکان همکاری خود با تیم‌های رسانه‌های اجتماعی، مشتریان یک برند و …را فراهم آوردید. همچنین یکی از مزیت‌های این نرم‌افزار این است که فرایند ارتباط‌گیری با مشتریان و پرسش و پاسخ با آنها را تسهیل می‌بخشد.

 • Faselift cloud

یکی از ویژگی‌های این نرم‌افزار این است که به‌سادگی با شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک، اینستاگرام، ورد پرس و…  ادغام‌شده و از این طریق کمک شایانی به شما می‌کند. از این نرم‌افزار در مقوله‌ی بازاریابی آنلاین نیز می‌توان بهره‌مند شد و از آن برای این امر استفاده نمود.

 • Sendible

یکی از به‌صرفه‌ترین نرم افزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی است زیرا هم یک بسته‌ی کامل مدیریت شبکه‌های اجتماعی است و هم‌چنین سایر کاربردهای نرم‌افزار مشابه را با یک قیمت مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهد.

 • Loomly

کاربرد این نرم‌افزار در بحث تولید محتوا است. این ابزار وظیفه‌ی بارگذاری محتوا و همچنین بالا نگه‌داشتن صفحات شمارا به عهده می‌گیرد.

 • hoot suit

این نرم‌افزار میلیون‌ها کاربر دارد. با این نرم‌افزار می‌توانید پست‌های شبکه‌های اجتماعی را برنامه‌ریزی کنید، همچنین می‌توانید به مکالمه‌ی مشتریان نظارت داشته باشید، می‌توانید به‌روزرسانی هارا به‌طور خودکار انجام دهید و می‌توانید پاسخ‌های مشتریان به سؤالات گوناگون را بخوانید. برندهای معروفی هم چون کوکاکولا و سونی از این نرم‌افزار  برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود استفاده می‌کنند.

 • boofer

از ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  دارا بودن نسخه‌ی اندروید و ios  و وب
 2. دارای نسخه‌ی رایگان که با آن می‌توانید سه پلتفرم لینکدین، اینستاگرام  یا توییتر را اضافه کنید.
 3. دارا بودن قابلیت آنالیز سطحی و دقیق‌تر-  بهترین گزینه برای زمان‌بندی شبکه‌های اجتماعی
 • mention

این ابزار به درک مخاطب در شبکه‌های اجتماعی و وب کمک می‌کند به این صورت که می‌توانیم با آن تعاریفی که در مورد یک برند می‌شود را بررسی کرده و آن را زیر نظر بگیریم و آن را تجزیه‌وتحلیل کنیم.همچنین این نرم‌افزار پشتیبانی کاملی از توییتر، اینستاگرام و وبلاگ‌ها ارائه می‌دهد و بااتصال شبکه‌ی اجتماعی خود به آن می‌توانید مستقیماً به منشین ها دسترسی پیدا کنید.

 • sprout social

وظیفه‌ی این نرم‌افزار این است که استراتژی شبکه‌های اجتماعی را بهینه‌سازی می‌کند و همچنین موجب برقراری بهتر با مخاطبان می‌شود و همچنین ابزارهای مختلفی را در شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌دهد. توجه داشته باشید که نسخه‌های پولی این نرم‌افزار نسبتاً گران هستند. این نرم‌افزار قابلیت مدیریت 5 الی 10 شبکه‌ی اجتماعی را دارد.

حال فکر میکنید اگر شبکه های اجتماعی خود را مدیریت کنید چه اتفاقی صورت میگیرد؟ اگر مدیریت نکنیم چه؟ اصلا مدیریت شبکه های اجتماعی قادر است چقدر به ما کمک کند؟

در نظر داشته باشید که با مدیریت شبکه های اجتماعی خود شما درواقع تعداد دنبال کنندگان صفحه ی خود را مدیریت کرده و بالا میبرید. افزایش دنبال کنندگان افزایش بازدید از صفحه‌تان را به دنبال خواهد داشت که به شما کمک می‌کند تا بتوانید در صفحه‌ی خود به‌طور گسترده تبلیغات کنید و به درآمد بالایی دست‌یابید. حال اگر مبحث مدیریت شبکه‌های اجتماعی را پشت گوش بیندازید و آن را کم‌اهمیت تلقی کنید باعث می‌شود تا در زمان کمی فالوور های صفحه‌ی شما ریزش کرده و بازید از صفحه‌تان  نیز بسیار کاهش یابد و ضرر کنید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو با داشتن تیم حرفه‌ای درزمینه طراحی سایت، سئو، پشتیبانی، خدمات و … آماده‌ی خدمت‌رسانی به شماست تا به شما کمک کند تا در لیست جستجوهای برتر گوگل رفته و همچنین بتوانید شبکه‌های اجتماعی خود را با کمترین هزینه و بالاترین کارایی مدیریت کنید.

شما میتوانید با مراجعه به صفحه ی راگا و مشاهده ی کیفیت کار از ما اطمینان حاصل کنید و همچنین میتوانید با یک جستجوی ساده ببینید که این صفحه و امثال آن چگونه با صرف زمان کوتاه و هزینه ی پایین تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش داده و به درآمد عالی رسیده اند.

شبکه های اجتماعی پر طرفدار در ایران

تعرفه ی خدمات شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود و به همین دلیل تعرفه‌های بخش‌های مختلف نیز بسته به نوع خدمات متفاوت خواهد بود. انواع این خدمات عبارت‌اند از:

 • افزایش فالوور: ازآنجایی‌که افزایش فالوور به معنی افزایش تبلیغ و درنتیجه افزایش درامد‌است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ولی این نکته را باید در نظر بگیریم که این کار وقت‌گیر و هزینه بری است. برای کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان می‌توانیم این کار را به متخصصین این حوزه بسپاریم تا صرفه‌جویی شود.
 • راه اندازی و مدیریت کمپین در شبکه‌های اجتماعی: در شبکه‌های اجتماعی می‌توانیم با راه‌اندازی کمپین‌های مختلف هم به تجارب جدید دست پیدا کنیم و هم می‌توانیم به کسب درآمد برسیم
 • تولید محتوای نوشتاری و بصری: افرادی که در این زمینه مشغول به خدمت‌رسانی هستند، با استفاده از نرم‌افزار مختلف مثل inshot ، فوتوشاپ، پریمیر پرو، آتو پلی مدیا استودیو، آدوب فلش، کامتازیا، تری دی مکس، افتر افکت، ورد و … به تولید محتوا می‌پردازند.
 • افزایش نرخ تعامل(engagement ) صفحه‌ی شما: با افزایش فالوور،  نرخ تعامل صفحه‌ی شما نیز افزایش میابد، زیرا هر چه تعداد فالوور های صفحه‌ی شما بیشتر باشد، میزان بازدید از صفحه‌ی شما نیز افزایش میابد بسته به اینکه کدام‌یک از این خدمات را بخواهیم  و اینکه سختی کار چقدر باشد تعرفه‌ها متفاوت هستند.

آموزش افزایش فالوور اینستاگرام

یکی از نرم افزار های بسیار محبوب( شاید محبوب ترین) در بین مردم، نرم افزار اینستاگرام میباشد که امروزه مردم دنیا بسیار از آن استفاده میکنند.

چگونه تعداد دنبال کنندگان پیج  اینستاگرام خود را بالا ببریم؟ با چه تکنیک هایی میتوانیم دنبال کنندگان را در صفحه ی خود نگه داشته و از این طریق در آمد خود را حفظ کنیم؟

با روش های زیر میتوانید افراد را به سمت صفحات خود جذب کنید:

 • برای پیج اینستاگرام خود از تبلیغات استفاده کنید.
 • از تصاویر به روز و جذاب برای صفحه تان استفاده کنید به طوری که مخاطبان مجذوب آن شوند.
 • روی پست هایی که میگذارید زمان بگذارید و آنهارا بهبود دهید.
 • هشتگ بزنید و با کمک هشتگ زدن پیج خود را بالا ببرید.

علت بلاک شدن اکانت اینستاگرام

حال فرض کنید شما یک صفحه نیز ساختید، چه‌کارهایی را نباید انجام دهید تا مسدود نشوید؟ از جمله دلایلی که موجب مسدود شدن صفحه‌ی شما می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  از ربات‌های افزایش فالوور و افزایش لایک بیش‌ازحد استفاده نکنید.
 •  از نرم‌افزار آنفالو کردن دسته‌جمعی بیش‌ازحد استفاده نکنید. یکی از این نرم‌افزارها cleaner  است که اگر به طور گسترده از آن استفاده کنید مسدود خواهید شد.
 •  از ساخت حساب‌های تکراری جدا پرهیز کنید که امکان بلاک شدن شما بسیار بالا می‌رود.
 •  کامنت ها یا پیام‌های تکراری و هرز نگذارید.
 •  از گذاشتن محتوای نامناسب مثل محتوای جنسی خودداری کنید.

برنامه مدیریت شبکه های اجتماعی

رفع فیلتر اینستاگرام

با فیلتر شدن اینستاگرام، بسیاری از کسب‌وکارها از رونق افتاده و همچنین فعالیت‌های صفحات مجازی راکد شده است. برای رفع این مشکل چه‌کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ آیا راه‌حلی وجود دارد تا به دنیای اینستاگرام خود بازگردیم؟ ساده‌ترین راه‌حل استفاده از فیلترشکن است. در ادامه به معرفی چند فیلترشکن خوب می‌پردازیم.

 • فیلتر شکن proton vpn
 • فیلتر شکن matsuri
 • فیلتر شکن turbo vpn
 • فیلتر شکن fast vpn
 • فیلتر شکن vpnify
 • فیلتر شکن  smart vpn
 • فیلتر شکن  argo vpn
 • فیلتر شکن lanturn

سخن پایانی :

در این مقاله با شما در مورد شبکه‌های اجتماعی، مزایا و معایب  آن، نرم‌افزار مختلف مدیریت شبکه‌های اجتماعی، نرم‌افزار اینستاگرام و انواع فیلترشکن صحبت کردیم.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو با ارائه‌ی انواع خدمات با دارا بودن یک تیم پشتیبانی بسیار قوی و حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا بتوانید شبکه‌های اجتماعی خود را مدیریت کرده و درنتیجه دنبال کنندگان صفحه‌ی خودرا افزایش داده و بازدیدهای خود را افزایش دهید تا به درامد بالا برسید و هم‌چنین بتوانید تبلیغات کنید.

بامبو، نگاهی نو، به کسب و کار تو

راه های ارتباطی با آژانس دیجیتال مارکتینگ

تلفن :   58605-021

آدرس : تهران – خیابان فاطمی – خیابان فلسطین – پلاک 506 طبقه 3

ایمیل : info@bambooagency.com

 

مدیریت شبکه های اجتماعی اینستاگرام

از تبلیغات آنلاین تا کسب در آمد

تعریف تبلیغات انلاین

امروزه همه‌چیز رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته است. در قدیم کسب‌وکارها برای تبلیغات به راه‌هایی هم چون کارت تبلیغ و یا اطلاعیه‌ای هایی روی کاغذهای معمولاً رنگی که در سطح خیابان‌ها پخش می‌شد روی می‌آوردند ولی اکنون در عصر ارتباطات جایی برای کاغذبازی باقی نمانده است.

تبلیغات کسب‌وکار به‌صورت آنلاین پیش می‌رود و صفحات کاغذی جای خود را به صفحات مجازی داده‌اند. در این روش شما دیگر نیاز ندارید تا یکسری نیروی انسانی تبلیغات شمارا پخش کنند و به همین جهت در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌شود.

مزایای تبلیغات آنلاین

درروش سنتی مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا یک کسب‌وکار شناسانده شود بسیار بیشترازاین روش تبلیغات آنلاین است و درنتیجه شما با تبلیغات آنلاین در وقت خود و دیگران نیز صرفه‌جویی می‌کنید. درروش سنتی شما تبلیغاتتان درواقع یک بار مصرف بودند و پس از مطالعه ( که اغلب هم مطالعه نمی‌شود) دور انداخته می‌شوند ولی تبلیغ آنلاین مادام‌العمری است.

مورد دیگر می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در تبلیغات سنتی محدودیت جغرافیایی وجود دارد ولی در تبلیغات آنلاین می‌توان حتی مرز ها را نیز جابجا نمود. اصلاً تبلیغات آنلاین به چه معنی است؟ از کی وارد بازی شده است؟ کی قرار است از بازی برود؟ هزینه‌های آن به چه صورت‌اند؟ چه افرادی این کار را انجام می‌دهند؟ هزینه‌ی تبلیغات آنلاین چقدر است؟

اگر این سؤالات در ذهن شما نیز ایجادشده است و می‌خواهید به پاسخ آن برسید در این مقاله‌ی جامع با  ما همراه باشید.

در پاسخ به سؤال تبلیغات آنلاین چیست می‌توان این‌گونه پاسخ داد که هر فعالیتی در فضای مجازی و اینترنت که برای تبلیغ در مورد یک خدمت خاص که ممکن است آن تبلیغ به  صورت متنی، تصویری، ویدیویی و یا صوتی صورت می‌گیرد (حال هر خدمتی) تبلیغ آنلاین نامیده می‌شود.

قدمت و پیشینه ی تبلیغات آنلاین

بحث داغ تبلیغات آنلاین اولین بار چه زمانی مطرح شد؟در ابتدا تبلیغات آنلاین چگونه بود و سپس چه سیر تکاملی را طی کرد؟

تبلیغات آنلاین در آینده قرار است چگونه باشد؟ اطلاعات شما در این مورد چقدر است؟

اینترنت در دهه‌ی 1990 پا به عرصه‌ی جهانی گذاشت. در ابتدا تبلیغ در این فضا توسط دو شرکت سازنده‌ی آن (شرکت‌های ARPANET و NSFNet ) ممنوع اعلام شد ولی طولی نکشید که به‌سرعت این ممنوعیت از طرف صاحبان شرکت برداشته شد.

تقریباً اگر سال‌های ابتدایی را در نظر نگیریم، تبلیغات آنلاین با تولد اینترنت همراه بود. البته باید توجه داشت که در ایران تولد اینترنت کمی دیرتر و در دهه‌ی هشتاد صورت گرفت و پس‌ازآن تبدیل به عضوی از خانواده‌ی مردم گشت.

آموزش تبلیغات آنلاین

 انواع تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین نمایشی

تبلیغات نمایشی را می‌توان پر سابقه ترین نوع تبلیغات از ابتدای تولد اینترنت نامید. این نوع تبلیغ را در بنرهای تبلیغاتی در اطراف سایت‌ها و همچنین به‌صورت پنجره‌های بسته شونده در وسط صفحات سایت می‌توانید ببینید. این موضوع حتی در نرم‌افزارهای موجود در موبایل‌ها نیز رایج است.

بنا بر دلایل مختلف سایز این تبلیغات نیز متفاوت است. بعضی بسیار کوچک و قسمت بسیارکمی از صفحه را می‌گیرند و بعضی کل صفحه را پوشش می‌دهند و بعضی نیز در میان این دو هستند. از انواع بنرها می‌توان به بنر ثابت، بنر متحرک و بنر انیمیشن اشاره نمود.

تبلیغ دهندگان هزینه های متفاوتی را نیز برای این نوع تبلیغ در نظر می‌گیرند. برای مثال هرقدر مقدار نمایشی که کاربران از آن داشته‌اند بیشتر باشد هزینه‌ی بیشتری نیز دریافت می‌کنند و هرقدر کمتر باشد، هزینه نیز کاهش میابد.

تبلیغات کلیک خور

در این نوع تبلیغات هرقدر تبلیغ شما بیشتر کلیک بخورد و درواقع کاربر وارد تبلیغ شما شود با کلیک کردن بر روی آن، هزینه دریافت می‌کنید.

تبلیغات هم سان و هم شکل با قالب

یکی از نقاط ضعف در تبلیغات نمایشی را می‌توان ایجاد مزاحمت و درنتیجه آشفتگی برای خواننده دانست. زیرا این تبلیغ‌ها به یک‌باره ظاهر می‌شوند و بخشی از صفحه را به خود اختصاص می‌دهند. برای همین تبلیغ دهنده‌ها شکل جدیدی از تبلیغات را تولید کردند که به‌صورت همسان و هم‌شکل با قالب سایت یا صفحه‌ی شما در می آید و اگر این تبلیغ برای خواننده حائز اهمیت و کاربردی بود و یا حتی خواننده جذب آن شده باشد، میتواند با کلیک کردن آن تبلیغ را باز کند و اگر هم نخواست، از کنار آن عبور کرده و بررسی مسائل موجود در سایت بدون ایجاد مزاحمت میپردازد.

تبلیغات هوشمند و هدف گیرانه

درواقع در این نوع تبلیغ شما پس‌ازاینکه تبلیغات همسان با قالب را در سایت خود اعمال کردید، حال وقت آن است که دام پهن کنید. باید برای چه کسانی دام پهن کرد؟ اصلاً چگونه دام پهن کنیم؟ برای کسانی که از تبلیغ هم‌شکل با قالب شما خوششان آمده و به سایت شما آمده‌اند، باید طوری آنها را مجذوب خود کنید که در هر صفحه‌ی دیگری اگر بازهم تبلیغات شمارا دیدند، دوباره به سایت شما بیایند تا از تازه‌ترین هایتان باخبر گردند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو با داشتن یک تیم بسیار حرفه‌ای و مجرب در این زمینه، به شما کمک می‌کند تا بتوانید با یک تبلیغات هوشمند و جنجالی، تعداد بازید های سایت خود را با بهترین و کم‌هزینه‌ترین تبلیغ، در مدت‌زمان بسیارکم افزایش دهید. تیم بامبو با شماست.

تبلیغات آنلاین متنی

اگر یادتان باشد در ابتدای مقاله راجع به روش‌های سنتی تبلیغ اعم از تبلیغ در روزنامه و تبلیغات کاغذی اشاره کردیم، تبلیغات متنی را امروزه نیز  می‌توان در روزنامه‌های دیجیتال و خبر گذاری های معتبر انجام داد. بسته به اینکه روزنامه‌ی دیجیتال و یا خبر گذاری موردنظر از چه مقدار اعتبار برخوردار باشد هزینه‌ی این نوع تبلیغ نیز متفاوت خواهد بود.

تبلیغات آنلاین صوتی

در این نوع تبلیغ درواقع مخاطبین شما بیشتر شنوندگان رادیو و رسانه‌های شنیداری آنلاین هستند. اگر شما قالب صوتی تبلیغ را انتخاب کنید باید مستقیماً با صاحب رسانه‌ی صوتی موردنظر ارتباط گرفته و بر سر قیمت با یکدیگر به توافق برسید. چیزی که واضح است این است که قدرت تبلیغات نمایشی بسیار بیشتر از تبلیغات صوتی است و همین‌طور تبلیغات نمایشی بازده بالاتری نیز دارند.

تبلیغات در غالب ویدیو

در این نوع تبلیغ ویدیوهای با مدت‌زمان کوتاه ساخته می‌شوند که در بسترهای گوناگونی به نمایش گذاشته می‌شوند و بر اساس مدت‌زمان ویدیو و کاری که روی آن انجام‌شده هزینه را دریافت می‌کنند.

 

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

یکی از پرطرفدارترین نوع تبلیغات، تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب مثل اینستاگرام، فیس بوک، توییتر و پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام، واتساپ، روبیکا، ایتا، سروش و…است. مهم‌ترین نکته در استفاده از تبلیغ در این شبکه‌های اجتماعی این است که ابتدا بدانید کدام‌یک در کشور شما رایج‌تر و پرمخاطب است و سرمایه و زمان خود را روی آن بگذارید.

تا قبل از مقوله‌ی فیلترینگ در ایران شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیس بوک بسیار رایج بودند ولی بعد از فیلترینگ کمی این شبکه‌ها کم‌رنگ شده و رفته‌رفته جای خود را به روبیکا دادند. با انتخاب درست شبکه‌ی اجتماعی موردنظر در هر بازه‌ی زمانی و تبلیغ روی آن، شما به موفقیت دست خواهید یافت.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو به شما کمک میکند تا در هر بازه ی زمانی درست ترین شبکه ی اجتماعی را انتخاب کنید. کافی است با تیم حرفه ای بامبو در ارتباط باشید تا پیشرفت کار خود را با صرف کمترین زمان و هزینه ببینید.

قدمت تبلیغات آنلاین

بهترین سایت ها برای تبلیغات آنلاین کدام سایت ها هستند؟

توجه داشته باشید که هدف در این بخش از مقاله فقط معرفی چند سایت است و قصد تبلیغ آنها را نداریم

 1. یکتا نت
 2. صبا ویژن
 3. مدیا اد
 4. کاپریلا
 5. تپسل
 6. آی نتورک
 7. کلیک یاب
 8. برتینا
 9. ادنگاه
 10. افراک

 معرفی سایت های رایگان برای تبلیغات

در اینجا به معرفی چند سایت رایگان میپردازیم که هزینه ای برای تبلیغات شما دریافت نمیکنند

 •  دیوار
 •  شیپور
 •  با ما
 • همشهری
 •  آگهی 24
 •  لوکوپوک
 • ایستگاه
 •  ایران گوگل
 •  آگهی چی
 •  نیاز روز
 •  ایران تجارت
 •  دیجی آنلاین
 •  پیک طلایی
 •  اوتاپ
 •  درج آگهی
 • شهر 24

 

آموزش تبلیغات آنلاین مزیت های تبلیغات آنلاین چیست؟

 • اولین مزیت تبلیغات آنلاین کم‌هزینه بودن آن نسبت به سایر روش‌هاست.
 • ازآنجایی‌که اینترنت یک شبکه‌ی جهانی گسترده است، پس زمان و مکان در آن محدود نیست. به این معنی که شما بدون محدودیت مکانی در هر نقطه ی دنیا که باشید می‌توانید تبلیغات خود را در هر نقطه‌ی دیگر که مایل بودید انجام دهید. همچنین اینترنت شبانه‌روزی است و شمارا از محدودیت زمانی نیز بی‌نیاز می‌کند. در تبلیغات آنلاین، تبلیغ دهنده‌ها روی موضوع شما تمرکز می‌کنند و فقط روی آن تبلیغات هدفمند انجام می‌دهند ازاین‌رو بازده بالاتری برای شما کسب می‌شود.

معایب تبلیغات آنلاین چیست؟

بالاتر به بررسی مزایای تبلیغات آنلاین پرداختیم حال به بررسی  معایب آن میپردازیم.

 • همان‌گونه که گفته شد بستر تبلیغات آنلاین اینترنت است، ما برای اتصال به اینترنت به یک سری وسایل فناوری نیازمندیم که گاهی ممکن است گران باشند.
 • از آنجایی که اینترنت یک شبکه‌ی گسترده‌ی جهانی است و حدومرزی ندارد، ممکن است یکسری ناامنی‌های اطلاعاتی پیش بیاید. این نکته را در نظر داشته باشید که سایت‌ها و صفحات معتبر و پربازدید همواره در معرض خطر حمله‌ی hacker ها قرار می‌گیرند.
 • گاهی اوقات ممکن به هر دلیلی اینترنت برای یک بازه‌ی زمانی قطع شود، در این صورت کسب‌وکار نیز برای این مدت کوتاه تقریباً ساکن می‌ماند.

سخن پایانی :

در این مقاله تعریف جامعی در مورد تبلیغات آنلاین ارائه دادیم و آن را با تبلیغات سنتی مقایسه کردیم. همچنین به بررسی تاریخچه‌ی اینترنت و تبلیغات آنلاین پرداختیم و سپس انواع تبلیغات آنلاین را معرفی کرده و به توضیح آنها پرداختیم و در آخر نیز مزایا و معایب تبلیغات آنلاین را برشمردیم.

با همه‌ی این توضیحات شاید از خود بپرسید چگونه از انواع این تبلیغات برای کسب‌وکار خود استفاده کنید؟ در این مسیر به چه کسانی و چه ایده‌های احتیاج دارید؟ برای ساخت یک تبلیغ به یک ذهن خلاق نیازمندیم، چه کسانی دارای این خلاقیت هستند؟ چه‌کار کنیم تا تبلیغمان همه‌گیر شود؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو از ابتدای کار صفر تا صد همه‌چیز را برایتان به عهده می‌گیرد و با داشتن یک تیم حرفه‌ای با ذهنی خلاق به شما کمک می‌کند تا از بهترین روش‌های تبلیغات با صرف کمترین هزینه بهره‌مند شوید.

بامبو، نگاهی نو، به کسب و کار تو

راه های ارتباطی با آژانس دیجیتال مارکتینگ

تلفن :   58605-021

آدرس : تهران – خیابان فاطمی – خیابان فلسطین – پلاک 506 طبقه 3

ایمیل : info@bambooagency.com

تعریف تبلیغات آنلاین

سئو رو قورت بده

سئو چیست؟

ابتدا به این توضیح می‌پردازیم که SEO مخفف چیست؟

کلمه‌ی SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است  که به معنی بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد. می‌توان سئو را به این صورت تعریف کرد که مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی است که ما انجام می‌دهیم تا در نتایج جست‌وجوی گوگل جایگاه بهتری داشته باشیم و همچنین بازدیدکننده بیشتری را به سمت سایتمان جذب کنیم، برای این کار به یک سری نکات باید توجه شود ازجمله:

 • کلمات به‌کاررفته در محتوا                            سئو و بهینه سازی
 • لینک‌های ورودی از سایت‌های خارجی
 • استاندارد بودن ساختار کدنویسی

 

 اصول سئوچیست؟

فرآیندهایی که به‌عنوان اصول سئو در نظر گرفته می‌شوند عبارت‌اند از:

 • کلمات کلیدی را شناسایی کرده و از آنها استفاده کنید. درعین‌حال به متوسط تعداد جستجوی ماهانه و سختی کلمات کلیدی نیز دقت فرمایید.
 • به هنگام بازدید از سایت یک تجربه‌ی به‌یادماندنی از سایت خود در ذهن کاربر با اعمال عواملی مثل بهینه‌سازی تصاویر حجیم برای کاهش زمان باز شدن تصویر، فعال‌سازی کش مرورگر و استفاده از افزونه‌های ضروری بسازید.
 • بهبود وضعیت navigate : به این معنی که وقتی کاربر وارد سایت شما می‌شود قسمت‌های مختلف سایت طبقه‌بندی‌شده باشند تا در صورت لزوم به هر بخش سایت که نیاز داشت به‌راحتی رجوع کند.
 • از تبلیغات اضافی و آوردن زبانه‌های بیش‌ازحد خودداری کنید تا سایت شما خسته‌کننده نباشد.
 • از تجزیه‌وتحلیل خود غافل نشوید و همه‌ی فعالیت‌های خود را برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر بررسی کنید.
 • بعد از نوشتن محتوا در مورد یک موضوع خاص در سایتتان، درباره‌ی موضوعات مرتبط با آن می‌توانید لینک سازی داخلی انجام داده و درواقع مخاطبان خود را با موضوعات مرتبط با محتوا راهنمایی کنید.
 • خواسته‌ی اصلی مخاطبان خود را درک کرده و به تحلیل و پیاده‌سازی آن بپردازید.
 • بهترین روش‌های جست‌وجو را بشناسید و از آن استفاده کنید.
 • بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند و برای چه کسانی تولید محتوا می‌کنید.
 • بعدازاینکه مخاطبانتان را شناسایی کردید قدم بعد این است که بدانید کاربران سایت چه مطالبی را می‌خواهند مطالعه کنند.
 • محتوایی که تولید می‌کنید قابل‌درک و صحیح باشد. توجه داشته باشید  که مخاطبان در ابتدای ورود به سایت زمان زیادی را صرف نمی‌کنند و طبق تحقیقات حداکثر 8 ثانیه زمان می‌گذارند تا سایت شمارا ارزیابی کنند درنتیجه باید عواملی را که باعث جذابیت سایت شما می‌شود را جدی بگیرید.اصول سئو

 

 آموزش رایگان سئو

در این قسمت به یکسری الگوریتم‌های جالب می‌پردازیم که شاید تابه‌حال اسم آنها را نشنیده و با آنها آشنا نشده بودید.

الگوریتم پاندا

یک سایت از قسمت‌های مختلفی مثل عکس، متن، ویدیو و سایر موارد تشکیل‌شده است که در این الگوریتم بررسی می‌شود و وظیفه‌اش این است که محتواهای کپی شده راشناسایی می‌کند و گزارش دهد که کدام سایت از محتوای کپی استفاده می‌کند و کدام سایت این کار را انجام نمی‌دهد.

الگوریتم پنگوئن

در این قسمت می‌خواهیم با یک اصطلاح بانام بک لینک آشنا شویم. بک لینک یعنی لینک‌هایی از سایت ما که در سایت‌های دیگر وجود دارد. شاید کنجکاو شوید که ممکن است این الگوریتم بخواهد چه چیزی را بررسی کند؟ حال به توضیح آن می‌پردازیم.

درگذشته که قوانین سایت‌ها به شکل امروزی نبودند بعضی از سایت‌ها برای بالا بردن بازدید خود از بک لینک‌های زیاد و اضافی با دادن هزینه‌های بالا در سایت‌های دیگر استفاده می‌کردند و به این صورت رتبه‌ی سایت خود را بالا می‌بردند. امروزه الگوریتم پنگوئن با شناسایی این بک لینک‌ها و حذف موارد اضافی تحول دل‌نشینی به وجود آورده است.

الگوریتم مرغ مگس‌خوار

در مورد کلمات کلیدی توضیح دادیم، حال این الگوریتم می‌آید و سرچ های مرتبط با سرچ کلمه‌ی کلیدی را نشان می‌دهد. درصورتی‌که شما کلمه‌ای را نادرست نیز نوشته باشید و آن را سرچ کنید این الگوریتم درست آن را متوجه شده و نتایج درست و نزدیک را برایتان جستجو می‌کند.

الگوریتم کبوتر

فرض کنید شما در مرورگر آموزش خاصی را جست‌وجو کنید، در این صورت این الگوریتم که به سرچ محلی و منطقه‌ای شما مربوط است ابتدا نتایجی را می‌آورد که مربوط به محله و مکان نزدیک شماست برای مثال آموزشگاه‌های نزدیک شمارا می آورد و سپس به سراغ نتایج دورتر می‌رود و به‌این‌ترتیب خدمات شایانی برایتان ارائه می‌دهد.

الگوریتم گوگل دنس

همان‌گونه که از اسم این الگوریتم جذاب پیداست این الگوریتم مربوط به دنس و حرکات متوالی سایت‌هاست حال این یعنی چه؟ صفحات در گوگل جایگاهشان در حال حرکت و تغییر است، یعنی ممکن است یک روز در صفحه‌ی اول نتایج گوگل و روز دیگر در صفحه‌ی دهم نتایج گوگل باشند. حال این هنر شماست که جایگاه خود را بهبود و تثبیت کنید.

سئو و بهینه‌سازی چه خدمات مفیدی ارائه می‌دهد؟

در یک جمله‌ی کوتاه و مفید عرض کنم خدمتتان که سئو یا همان بهینه‌سازی به شما کمک  می‌کند چگونه وب‌سایتتان در نتایج موتورهای جستجو از همه بهتر و بالاتر باشد. به همین زیبایی.

کاربرد سئو

 • با کمک سئو می‌توانید برند سازی کنید و برند خودتان را داشته باشید.
 • چرا تلاش می‌کنیم تا در صفحه‌ی یک جستجوهای گوگل قرار بگیریم؟ زیرا ترافیک بیشتری را به خود اختصاص دهیم یا به‌عبارت‌دیگر بیشتر در دیدرس کاربران قرار بگیریم.
 • برخلاف روش‌های دیگر برای بهتر و بیشتر دیده شدن، در سئو احتیاج به پرداخت هزینه‌های اضافی برای تبلیغات نیست و ما می‌توانیم با کمک سئو و بدون پرداخت بازدید خود را بالا ببریم.
 • سئو به مخاطبان کمک می‌کند تا به بهترین نتایج در مورد جست‌وجوهایشان برسند.                                                                                                                                                                                                                                                                                               آموزش سئو

 

   قیمت گذاری روی سئو و بهینه سازی

ازآنجایی‌که سئو مجموعه‌ای از خدمات است نمی‌توان برای آن قیمت قائل شد ولی می‌توان آن را دسته‌بندی کرد و برای هر قسمت جداگانه هزینه‌ای را مشخص نمود. بازاریابی سئو چیست و چه نفعی برای کسب‌وکار ما دارد؟ فرض کنید شما یک محصول مرغوب دارید و می‌خواهید آن را بفروشید. برای این کار احتیاج به یک فرد برای فروش و یک محل مناسب برای فروختن داریم. بازاریابی سئو درواقع به همین موضوع می‌پردازد تا بستر مناسبی برای فروش محصولتان به شما عرضه دهد. فراموش نکنید که هر سئو کار یک روی دیگر نیز دارد و آن‌یک بازاریاب خوب است.

 

کاربرد سئو

 

   آیا می‌خواهید رتبه‌ی سایت خود را بالابرده و درنتیجه در دیدرس کاربران قرار بگیرید؟

   آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو با تکیه‌بر تیم پشتیبانی و تیم حرفه‌ای درزمینه  سئو و بهینه‌سازی خود این کار را برای شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. همچنین می‌توانید با مشاهده‌ی نمونه کارها تصمیم خود را نهایی کنید.

اگر میخواهید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو در مورد سئو و بهینه سازی سایت بهره مند شوید و با خیال راحت سئوی سایت خود را به بسپارید، به صفحه ی خدمات سئو و بهینه سازی ما مراجعه نمایید.

بامبو، نگاهی نو، به کسب و کار تو

راه های ارتباطی با آژانس دیجیتال مارکتینگ

تلفن :   58605-021

آدرس : تهران – خیابان فاطمی – خیابان فلسطین – پلاک 506 طبقه 3

ایمیل : info@bambooagency.com

قیمت گذاری روی سئو

آموزش ساخت موشن‌گرافیک با اینشات
مشاوره و تماس:

ساعات تماس:

همه روزه به جز روز های تعطیل پاسخگوی شما هستیم.

شماره های تماس: 58605-021

شبکه های اجتماعی :
آدرس:
تهران - خیابان فاطمی -خیابان فلسطین- پلاک ۵۰۶ طبقه ۳
آژانس دیجیتال مارکتیگ بامبو

عضو حقوقی ساختار سازمان متخصصین و مدیران ایران

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آژانس دیجیتال مارکتینگ بامبو می باشد.